Ceny nehnuteľností 4Q/2020

Ceny nehnuteľností ku koncu roku 2020 oproti 3. kvartálu rástli o 3,4%  V medziročnom porovnaní ceny rástli  až o 16 %.

Vývoj vo 4. štvrťroku pripomína začiatok roka 2020. Reštriktívne vládne opatrenia majú negatívny vplyv na zamestnanosť a výšku miezd, zatiaľ čo ceny nehnuteľností rastú. Očakávame, že aktuálny trend zhoršujúcej sa dostupnosti bývania bude pokračovať aj v roku 2021. Zlou správou je, že Košický kraj, spoločne so Žilinským, má naďalej najhoršiu dostupnosť bývania.

V Košiciach rástli ceny najrýchlejším tempom

V medziročnom porovnaní rástli ceny najrýchlejším tempom práve v Košickom kraji, a to až o 38%. Pri štvrťročnom porovnaní je situácia pokojnejšia a v Košickom kraji môžeme hovoriť o stagnácii cien. Najvyšší medzištvrťročný rast zaznamenali ceny 2-izbových a 3-izbových bytov.

Nájomné klesá

Hoci ceny nehnuteľností rástli, nájomné ku koncu roku 2020 oproti 3. kvartálu pokleslo o vyše 6 %. Medziročný pokles nájomného dosahuje 17 %. 

Aký bude ďalší vývoj?

Veľmi nízka ponuka nehnuteľností a klesajúce úrokové sadzby hypoték naďalej podporujú rastúci trend cien nehnuteľností. Výstavba nových bytov medziročne klesla o 4,4 %, v októbri dokonca o 17,3 %. Dopyt po nehnuteľnostiach je mimoriadne silný a v blízkom čase neočakávame jeho nasýtenie.

Uvažujete o predaji nevyužitého bytu, domu, chaty, pozemku v Košiciach a okolí? Vyžiadajte si bezplatný Cenový posudok a poraďte sa s odborníkmi: 0910 584 228 | info@ferovo.sk

Kde všade ste sa o nás dočítali:

Call Now ButtonZavolajte nám